- -15%
David Burnie: A természet kisenciklopédiája
Hogyan lesz a Nap energiája segítségével az anyagokból táplálék? Mi az a
fehérje, amiből a pók hálója áll?
Az emberi test című könyv nagyszerűen, világosan, közérthetően ábrázolja és írja le testünk szerkezetét és működését. Nemcsak a család könyvespolcán szolgálhat hiteles anatómiai ismeretekkel, hanem remek kézikönyv lehet orvostanhallgatók, gyakorló orvosok és emberi biológiával foglalkozók számára is.
Életünk során várhatóan kétmilliárdszor ver a szívünk, s agyunkban billiónyi válasz gerjed naponta. Fülünk több mint négyszázezer hangot, míg orrunk tízezernél is többféle szagot érzékel mindennap. Kezünk a természet leghatékonyabban működő eszköze, lábunk és karunk pedig különösen sokoldalú mozgásra alkalmas. Különleges képességünk, hogy gyakran mindenféle beavatkozás nélkül begyógyulnak sebeink, felvesszük a küzdelmet a betegségekkel, s törött csontjaink összeforrnak. Testünk minden egyes része ugyanúgy méltó a dicséretre, mint élő és gondolkodó egésze.
Könyvünk a sejtek szintjétől indulva feltárja, hogy a szövetek és a szervek miképp állnak össze testi rendszerekké, s ezek az együttműködő rendszerek hogyan építik fel a testet. Több mint háromszázötven anatómiai ábrán és képen szemlélhetjük meg rendkívül részletesen az emberi testet. Kivételes képek mutatják be a szívet, a májat és a tüdőt, közelről láthatjuk a csontokat és a koponyát, s a szemről és a többi érzékszervről készült keresztmetszeti ábrák is rendkívül pontosan ábrázolják e testrészeket. Mutatós képanyag jeleníti meg a gyomor és a belek működését, az izomrendszer összetettségét és az agy lenyűgöző belsejét.